дома тагови Здружение Иван Василевски

таг: Здружение Иван Василевски

Излезе од печат списанието Зенит посветено на Горан Стефановски со необјавени записи и интервјуа

Излезе од печат списанието за наука, литература, култура и уметност Зенит на здружението Иван Василевски од Струмица.Станува збор за двоброј посветен на Горан Стефановски....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...