дома тагови загадување

таг: загадување

Инспекторатот за животна средина објави платформа како и каде да се пријави загадување

Граѓаните кои ќе видат или констатираат загадување на животната средина каде што живеат, можат да пријават загадување во два чекора до Државниот инспекторат за...

Активистите од ,,Здрава котлина’’ најавија секој петок протести во Струмица бидејки не се решава проблемот со загадувањето

Активистите од ,,Здрава котлина’’ на својата официјална ФБ страна најавија дека секој петок ќе организираат мини и мали протести за да го изразат своето...

Центарот за развој на Југоистокот објави видеа за примена на современи агроеколошки мерки во градинарството и овоштарството

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион објави две видеа за примена на современи агроеколошки мерки во градинарството и овоштарството како дел од проектот  „Управување...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Повредена малолетничка при судир на автомобил и мопед во Струмица

Вчера во 15.50 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на булевар „Маршал Тито“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед со...