дома тагови ЖФК Плачковица

таг: ЖФК Плачковица

Џудистката Гоцевска и боксерот Василев најдобри спортисти на Радовиш за 2021, борачите од Бучим најдобри кај младите(фото)

Благица Гоцевска од Џудо клуб „Сенсеи“ и Мирко Василев од Муаи Таи клуб „КОМБАТ“ се избрани за спортисти на општина Радовиш за минатата година. ...

Видео – ЖФК Тиверија со 14 гола против Кочани ја почна сезоната, Истатов од Дојран и Плачковица од Радовиш...

Стартуваше женскиот фудблски шампионат . Викендов се одигра првото коло кое беше во знакот на ЖФК Тиверија од Струмица која на свој терен ги...

Југоистокот и ова сезона со три екипи во Првата женска фудбалска лига, во Струмица, Дојран и Радовиш ќе има...

Деновиве во просториите на ФФМ се изврши ждрепка за првото првенствено коло од прволигашкиот женски фудбалски шампионат на Македонија. И ова сезона Првата лига...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Радовиш доби ,,Европска ознака за добро управување” согласно стандардите на Советот...

Општина Радовиш доби признание за добро управување од Советот на Европа и покажала високо ниво на суогласеност со начелата на доброто демократско управување. Станува...