дома тагови ЕП

таг: ЕП

Балканските медиуми го величат Горан Пандев кој ја однесе Македонија на ЕП

,,Горан Пандев ја однесе на Европско првенство’’ ,, До денес беше херој а од сега Божество’’ ,,Пандев постигна гол за историја на Македонија’’. Ова...

Никола Ѓорѓиев доби награда за посебни заслуги во спортот за 2019 од АМС и спортските федерации

Капитенот на машката одбојкарска репрезентација која годинава дебитираше на Европско првенство во Словенија и оствари две победи - струмичанецот Никола Ѓорѓиев доби награда за...

Македонија ја надигра Грција во струмичката сала Парк и за ЕП ќе чека полесни противници

Македонската ракометна репрезентација ја совлада селекцијата на Грција со 27:23 во последното квалификациско коло и како првопласирана во Групата 3 обезбеди пласман на Европското...

Ударниот состав на Џио Струмица на списокот за ЕП во одбојка во Словенија каде селекторот ќе смета на дури...

Селекторот на македонската одбојкарска репрезентација Никола Матијашевиќ го објави списокот на играчи со кои ќе настапи на Европското првенство во одбојка во Словенија во...

Горан Пандев за утрешниот 100 ти натпревар доби подарок од колегите репрезентативци

Горан Пандев утре против селекцијата на Летонија во рамките на квалификациите од ЕП, ќе го прослави својот јубилеен 100 ти настап во дресот на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...