дома тагови електрична енергија

таг: електрична енергија

Дел од Струмица и повеќе села од струмичко, во недела во одредени периоди ќе бидат без електрична енергија

Заради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, ЕВН Македонија - КЕЦ Струмица информира дека во недела на 18...

Делови од Гевгелија и околните населени места утре и задутре со прекини во електроснабдувањето

Утре и задутре во делови на Гевгелија и околните населени места ќе има прекини во електроснабдувањето заради реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа, објави...

ЕВН: Од 15 Април броилата се отчитуваат и корисниците добиваат порамнети и коригирани сметки

ЕВН Македонија ги почитуваше препораките на Регулаторната комисија за енергетика и Здравствените власти за да се спречи ширењето на корона вирусот според кои во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Апел за хуманост, на Елизабета од Гевгелија и се потребни средства...

Гевгеличани се организираа да и помогнат на својата сограѓанка Елизабета Гуцева на која и се потребни финансиски средства за лекување. Таа веќе шест години...