дома тагови Едрениково

таг: Едрениково

Општина Василево годинава планира да изгради 13 улици – програмата ја почна од Едрениково

Во населеното место Едрениково во тек е изградба на улица, планирана со општинската Програма за изградба, реконструкција и одржување на локални патишта и улици...

Ќе се реконструира Филтер станицата Ташли Баир, Општина Василево обезбеди пари и најави решавање на проблемот со водата

Општина Василево обезбеди 2 милиони денари за реконструкција на Филтер станицата Ташли Баир од која со вода за пиење се снабдуваат домакинствата од Василево,...

До крајот на 2022 во Општина Василево треба да се асфалтираат 10 улици, штипска фирма го доби тендерот

До крајот на годината треба да се асфалтираат 10 улици во општина Василево. Вака стои во договорот помеѓу ова локална самоуправа и штипската фирма...

ТППЕ Струмица со интервенции на запалена ниска шума, борови садници на повеќе локации денеска во струмичко

Струмичките пожарникари денеска имаа повеќе интервенции на гаснење на локации со нискостеблеста шума, млади борови садници во атарите на Колешино и Мокрино во општина...

Василево почна да го уредува поројот во Градашорци, со камен ќе бидат обложени 680 метри од речниот канал (фото)

Деновиве општина Василево почна со уредување на поројот во населеното место Градашорци односно средување на речниот канал кој поминува низ самото село. Како што...

Чуварската служба на ЛД Фазан од Василево фатиле свој член како врши криволов кај Седларци

Ловочуварската служба на друштвото ,,Фазан’’ од Василево при вршење контрола на теренот кој го има под концесија, конкретно во атарот на населеното место Седларци...

Јанев: Инсистирам да се открие како пожарот кај Едрениково избувна на повеќе места но и казна за сторителите

Пожарот кој избувна кај Ташли Баир кај населеното место Едрениково а се прошири и кон атарот на населеното место Владевци а стаса и до...

Голем пожар на Ташли Баир кај Едрениково-општина Василево, гори огромна површина сува трева

Попладнево околу 18 часот избувна пожар на четири позиции на ,,Ташли баир’’ каде е опфатена голема површина сува трева. Станува збор за простор во...

Василево изврши тампонирање на улиците во Едрениково откако се постави фекална канализација а ќе добие и Пречистителна станица

Општина Василево деновиве во населеното место Едрениково изврши тампонирање на сите локални улици откако во ова село беше поставена фекална канализациона мрежа. Канализацијата како...

Ќе се гради Пречистителна станица во Едрениково општина Василево, УНДП го распиша тендерот

УНДП го објави тендерот за Изградба на пречистителна станица во с. Едрениково, општина Василево која ќе се гради во рамките на проектот „Управување со сливот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...