дома тагови Д фестивал

таг: Д фестивал

Шпанската ѕвезда на електронската музика Индира Паганото летово на „Д фестивал“ во Дојран

Tехнохероинаta и една од најбараните на глобалната електронска сцена, Индира Паганото, пристигнува за првпат пред македонската публика, и тоа како предводник на програмата на...

Вечерва во Дојран Д Фестивал со македонски музичари и огрaничен број посетители

Вечерва во Дојран ќе се одржи јубилејното 10 то издание на Д Фестивал кој ќе биде со ограничен број на посетители и со домашни...

Четворица скопјани се степале за паркинг на Д Фестивал во Дојран кој вечерва завршува а привлече илјадници гости

Вечерва финишира деветтиот по ред „Д фестивал“ во Дојран на кој настапија повеќе од 50 македонски и странски музички изведувачи. Фестивалот се издвојува со...

Во Дојран почнува тридневниот Д Фестивал, на шест сцени ќе настапат над 50 музички имиња од цел свет

Денеска стартува деветото издание на Д фестивал на брегот на Дојранското Езеро и до недела ќе нуди целодневна музичка програма која ќе биде распоредена на шест сцени...

Видео во кое Дојран ги нуди сите убавини а ги привлече сите гости на саемот во Белград

Убавините на Дојран во промотивно видео со кое општинските власти се преставија на туристичкиот саем во Белград...... Во видеото прикажана е локацијата, плажите, културно...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

За брзо возње казнети 85 возачи во Југоистокот – 20 возеле...

На 19.02.2024 во периодот од 14.00 до 19.00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со...