дома тагови Дориев

таг: Дориев

Пандевци го надиграа Работнички и полека си го осигуруваат излезот во Европа (видео од головите)

Фудбалерите на Академија Пандев забележаа победа против Работнички со резултат од 3:1 и полека си го осигуруваат третото место и ги отвораат вратите за...

Видео – Дориев и Стоилов ја скротија Ренова и ја донесоа 14 тата победа за Академија Пандев

Академија Пандев ја забележа 14 тата победа во Шампионатот и ја продолжи трката со скопски Вардар за вицешампионската титула. На Кукуш во Турново пандевциј...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кадетите на Академија Пандев ги добија ривалите за престижниот турнир во...

Кадетскиот состав на Академија Пандев (фудбалери родени 2005) од утре 5 ти јуни ќе земат учество на реномираниот турнир „КУП ПРИЈАТЕЛСТВА“ кој ќе се...