дома тагови Дом на АРМ

таг: Дом на АРМ

Струмица ќе гасифицира нови општински објекти а во школите ќе инсталира прочистувачи на воздух, кажа Јаневски (видео)

Струмица ќе гасифицира нови 8 општински објекти со цел да се намали употребата на нафтата и дрвата како енергенс во борбата за намалување на...

,,Лузна’’ на Домот на АРМ во Струмица – уметничко дело од Пијанманов кое алармира за значењето на природата !

Ѕидна слика со димензии 8,5  и широка 5 метри ја краси предната фасада на влезот во Домот на АРМ во Струмица. Сликата е насловена...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

МВР: Во Струмица сообраќајка меѓу две возила, во Гевгелија моторциклист изгубил...

МВР информираше дека вчера во  Полициската станица Струмица било пријавено дека на крстосницата од улиците „Ленинова“ и „4 Јули“ во Струмица се случила сообракајна незгода...