дома тагови Добра

таг: Добра

Асфалтиран патот до месноста Добра на Плачковица каде општина Радовиш планира простор за кампови

Деновиве заврши  асфалтирањето на патниот правец од хотелот ,,Бел Камен’’ до месноста ,,Добра’’ на планината Плачковица над Радовиш, со што се отвора простор и...

Конзулов: Отвораме перспективи за развој на планинскиот туризам, се пробива пат до ,,Добра” на Плачковица (видео)

Почна изградбата на локалниот патен правец од планината Плачковица од хотелот Бел Камен до месноста Добра во функција на развој на планинскиот туризам. Новата...

Се асфалтираат 7 км од патот Плачковица-Радовиш, Конзулов очекува поврзување со Штип и отворање кампинг кај ,,Добра’’

Деновиве почна да се асфалтира делница од седум километри од постоечкиот патен правец од планината Плачковица кон Радовиш кој е во лоша кондиција. Станува...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Ајваријада во Босилово – домакинките почнаа да го приготвуваат кој ќе...

20 тина домакинки од Општина Босилово утрово ги запалија печките и почнаа да ги печат пиперките за да  приготват ајвар по традиционален рецепт. Со...