дома тагови Добрашинци

таг: Добрашинци

Општина Василево асфалтираше две улици во населеното место Градашорци, деновиве ќе се асфалтира во Седларци, Добрашинци…

Во рамките на годинашнава програма за изградба и реконструкција на локални патишта и улици, општина Василево продолжи со асфалтирање на улици по населените места....

Општина Василево гради улица во Добрашинци во должина од 420 метри, ќе има и каналско корито со цевасти пропусти

Во населеното место Добрашинци деновиве започна изградбата на една од улиците која води од мостот на влезот во селото, преку опфатот на селото па...

Ќе се одземаат свињите кои се одгледуваат кај регионалната депонија Шапкaр во струмичко

Следната недела ќе почне постапката за одземање на свињите што се одгледуваат кај регионалната депонија Шапкар кај Добрашинци општина Василево . За таа цел...

Василево ги повика оштетените од невремето во Добрашинци, Нова Маала и Висока Маала да ги пријават штетите во општината

Советот на општина Василево одржа Вонредна седница на која расправаше за невремето од пороен дожд и град кое ги погоди населените места Добрашинци, Нова...

Општина Василево го санира патот до Старо Владевци, деновиве санација и на патот до Нова маала

Општина Василево деновиве почна со санација на локалниот патен правец од Ново до Старо Владевци кој се наоѓаше во мошне лоша состојба. Се врши...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...