дома тагови Димитар Џорлев

таг: Димитар Џорлев

Струмица ги додели годишните награди по повод празникот на градот Св. 15 Тивериополски Свештеномаченици (фото)

Општина Струмица на денешната свечена седница на Советот ги додели годишните награди и наградата за животно дело “Свети Петнаесет Тивериополски свештеномаченици” на поединци и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Филипче од Гевгелија: Како пратеник ќе останам достапен за грижите,...

Носителот на листа на Изборна единица 4, д-р Венко Филипче го отвори централниот караван за парламентарните избори на СДСМ и Коалицијата за европска иднина...