дома тагови Димитар Влахов

таг: Димитар Влахов

СОУУД ,, Димитар Влахов’’ од Струмица доби соларна сушара за природно сушење на овошје и зеленчук

Средношколскиот училишен центар  „Димитар Влахов,, од Струмица кое неодамна доби трактор со приклучна земјоделска механизација за реализација на практичната настава за ученици од земјоделската...

Фото – СОУ ,, Димитар Влахов’’ од Струмица доби земјоделска механизација вредна над 30 илјади евра

СОУУД ,, Димитар Влахов,, од Струмица кое лани во август на стартот од ова учебна година доби на користење земјоделско земјиште од околу 20...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...