дома тагови деца

таг: деца

Децата од четири генерации на Академија Пандев и една на Беласица меѓу најдобрите на ,,Пандев КУП 2020’’

Младите фудбалерчиња на Академија Пандев во генерациите 2006, 2007, 2010 и 2011 година но и децата од ФК Беласица генерација 2006 освоија едно од...

Ученици од ,,Видое Подогрец’’ од Струмица развиваат вештини за здрав социо-емоционален развој

Над 80 деца од ООУ ,,Видое Подгорец ’’од Струмица заедно со директорот Леонид Танчев, тимскиот координатор Соња Цицимова и десетина наставници се вклучени во...

За децата со мускулна дистрофија, државата да обезбеди физикална терапија дома, побараа родителите за ова ретка генетска болест

Државата да посвети поголемо внимание на лицата кои страдаат од мускулна дистрофија оти во моментов не добиваат никаква поддршка од институциите па родителите сами...

Отворена ,,Родителска куќа” во Скопје за бесплатен престој на родители од внатрешноста чии деца се лекуваат на Детската клиника

Со цел да им се помогне на родителите што не се од Скопје а нивните деца се лекуваат на Клиниката за детски болести, отворена...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Филипче од Гевгелија: Како пратеник ќе останам достапен за грижите,...

Носителот на листа на Изборна единица 4, д-р Венко Филипче го отвори централниот караван за парламентарните избори на СДСМ и Коалицијата за европска иднина...