дома тагови депонија

таг: депонија

Фатени струмичани на дело како горат кабли за да добијат бакар и ја загадувале животната средина

Три лица од Струмица ќе заработат пријави за сторено кривично дело „загрозување на животната средина и природата“, откако беа фатени во атарот на река...

Втор ден чад од депонијата Шапкар, струмички Комуналец тврди дека пожарот бил подметнат

Повеќе од 24 часа тлее пожарот во депонијата надлежност на ЈП Комуналец која што ја користат општините Струмица и Василево а се наоѓа во...

Општинарите го чистеа ѓубрето кај касарната во Струмица каде ќе се гради новата градинка (фото)

Вработените во општина Струмица но и од јавните претпријатија под капата на општината, денеска се приклучија на акцијата ,, Не биди ѓубре'' што се...

Гевгелиската дива депонија кај Сува река ќе се дислоцира и ќе прерасне во јавна зелена површина како мини парк

Парите во висина од 420 илјади евра кои останаа неискористени од изградбата на Пречистителната станица кај Гевгелија, ќе бидат наменети за затворање на старата...

Општините од Југоистокот ќе избираат модел за управување со отпадот и изградба на регионалната депонија

Југоисточниот регион  одново ја почнува постапката за регионално управување со отпадот откако пред пет години поранешните градоначалници не го потпишаа договорот со австриската Аса...

Ќе се одземаат свињите кои се одгледуваат кај регионалната депонија Шапкaр во струмичко

Следната недела ќе почне постапката за одземање на свињите што се одгледуваат кај регионалната депонија Шапкар кај Добрашинци општина Василево . За таа цел...

Фото – Пожар на депонијата Шапкар кај Добрашинци, по интервенција на надлежните ставен под контрола

Пожарот кој избувна на депонијата Шапкар кај струмичко Добрашинци е ставен под контрола, но екипи на струмички Комуналец и на Противпожарната единица сеуште се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...