дома тагови Дедели

таг: Дедели

Козарството во Југоистокот изумира, козарите ги чекаат субвенциите за обележани грла

40 годишниот Џејхан Асанов од валандовско Дедели заедно со негови братучеди одгледуваат стадо  со околу 600 тини кози кои преставуваат основен извор на егзистенција...

Валандово ќе поставува модерни летниковци и урбана опрема во 4 населени места во општината

Општина Вландово деновиве склучи договор со струмичката фирма ,,Пешо Инженеринг’’  за поставување на типска урбана опрема –летниковци во населените места Раброво, Дедели, Грчиште и...

Почна рехабилитацијата на патот од Гевгелија до Богданци па Фурка, делницата ќе се проширува а кон Стојаково се планира...

Почнаа градежните работи за рехабилитација на патот Гевгелија-Богданци-Фурка. Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денес објави дека со 1,5 милиони евра почна да...

За рехабилитација на патот Дедели-Фурка-Богданци-Гевгелија ќе има јавна консултација за Извештајот за заштита и Планот за управување со животната...

Јавното претпријатие за државни патишта ја известува јавност дека планира да изврши рехабилитација на регионален пат Р1109, конкретно делницата Дедели-Фурка-Богданци-Гевгелија” во должина од 15,8...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...