дома тагови Дајанчо Ефтимов

таг: Дајанчо Ефтимов

До декември власта најави амбулантно возило за струмичката болница а од утре обезбедиле санитетско возило

Струмичката болница ќе добие едно амбулантно возило најдоцна до декември а во меѓувреме  во соработка со Дирекцијата за управување кризи  обезбедено е санитетско возило,...

ВМРО ДПМНЕ протестираше пред зградата на општина Струмица поради загадениот воздух

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ пред општинската зграда на Струмица одржаа протест за аерозагадувањето во ова општина но и заради неодговорните политики во однос на ова прашање....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Објавена програмата за „Струмичкиот карневал 2023“ кој ќе се одржи од...

Организациониот одбор на струмичкиот карневал, ја објави Програмaта за годинашново издание. Карневалските денови почнуваат на 22 февруари кога клучот на градот од страна на...