дома тагови Данило Брестовац

таг: Данило Брестовац

Фото – Македонската селекција го одработи првиот тренинг во Струмица – одиме на победа против Грција кажаа ракометарите

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Струмица и го одработи првиот тренинг во спортската сала ,,Парк’’ за неделниот меч со соседна Грција во рамките на квалификациите...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...