дома тагови Грузија

таг: Грузија

Се надевам дека сонот ќе ми се исполни да играм на ЕП, Пандев пред историскиот меч Македонија – Грузија...

Првата цел кога почнав да играм фудбал ми беше да играм во светиот дрес на репрезентацијата. Играм речиси 20 години и сега сме на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Александар Стојанов поставен за прв тренер на ФК Беласица откако замина...

Откако Васе Беќаров и ФК Беласица спогодбено се разделија на едно коло пред крајот на есенската полуетапа, управата на клубот донесе одлука на клупата...