дома тагови гранични премини

таг: гранични премини

За влез во Македонија од петок нема потреба од PCR тестови и изолација а ќе бидат отворени и...

Техничкиот премиер Оливер Спасовски на својот ФБ профил објави дека целосно се отвораат границите за непречено движење на патници и возила при што нема...

Македонија утре ги отвора сите гранични премини, за влез во земјава негативен ПЦР тест и изјава за самоизолација

Владата донесе одлука од утре, 17 јуни, да се отворат сите гранични премини во земјата со примена на мерките што се активни, при што...

СДК: Уште е рано за отворање на граничните премини и аеродромите, кажа Сугарески од Битола

Во периoдов се разговара за отворање на аеродромите и граничните премини, но уште е рано за да се донесат такви одлуки, изјави министерот за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...