дома тагови гранична полиција

таг: гранична полиција

Вкупно 60 полицајци од земјава и странство што ја чуваат јужната граница во изолација, колега од Унгарија позитивен на...

Шеесетина македонски и странски полицајци распоредени на македонско грчката граница задолжени за чување и откривање мигранти како што соопшти министерот за здравство Венко Филипче...

Трчаа од Валандово до Гевгелија за пациентите со пуломонална хипертензија да имаат подобар живот и лекови на време

Здружението за пулмонална хипертензија ,, Момент плус’’ од Гевгелија организираше хуманитарно трчање од Валандово до Гевгелија преку Богданци, Стојаково и Богородица во должина од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...