дома тагови градинарски култури

таг: градинарски култури

Пуштени парите за субвенции за предадени градинарски и овошни култури кај преработувачите, кажа Бабовски

Првиот човек на АФПРЗЗ Николче Бабовски истакна дека се исплатени 229,5 милиони денари за предадени градинарски и овошни култури во преработувачки капацитети. Станува збор...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...