дома тагови градежна офанзива

таг: градежна офанзива

Градоначалникот Јаневски најави градежна офанзива низ целата Општина Струмица – каде се работи и каде се планира (видео)

Првиот човек на општина Струмица Коста Јаневски од населеното место Добрејци каде се поставува нов асфалтен слој на главната улица најави почеток на нова...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кадетите на Академија Пандев ги добија ривалите за престижниот турнир во...

Кадетскиот состав на Академија Пандев (фудбалери родени 2005) од утре 5 ти јуни ќе земат учество на реномираниот турнир „КУП ПРИЈАТЕЛСТВА“ кој ќе се...