дома тагови градежна офанзива

таг: градежна офанзива

Градоначалникот Јаневски најави градежна офанзива низ целата Општина Струмица – каде се работи и каде се планира (видео)

Првиот човек на општина Струмица Коста Јаневски од населеното место Добрејци каде се поставува нов асфалтен слој на главната улица најави почеток на нова...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...