дома тагови ГП Дојрани

таг: ГП Дојрани

Грците ја продолжија забраната за секаков вид сообраќај на ГП Дојрани до 15 август

Грчките власти ја продолжија забраната за секаков вид сообраќај на ГП ,,Дојрани’’  до 15 август. Ова значи дека низ овој граничен премин ќе нема...

Грците го затворија граничниот премин Дојрани до 4 август и за патнички и за товарен сообраќај

Грците го затворија граничниот премин Дојрани кон Македонија како за патнички така и за товарен сообраќај. Досега на овој премин слободно функционираше товарниот а...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...