дома тагови Гоце Кончалиев

таг: Гоце Кончалиев

Одбојкарките на Јане Сандански од Струмица, Европското првенство во Требиње го стартуваа со победа, момците немаа среќа

Средношколките од Јане Сандански Струмица кои се Државни прваци на Македонија во ова конкуренција, со победа го стартуваа Европското првенство во одбојка за средни...

ОК Струмица Жени со победа во Скопје го завери првенството, официјално прволигаш и следната сезона

Одбојкарките на Струмица жени со победа го завршија годинашново првенство и обезбедија прволигашки статус и следната сезона.  Во Скопје славеа против тимот на Вардар...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кадетите на Академија Пандев ги добија ривалите за престижниот турнир во...

Кадетскиот состав на Академија Пандев (фудбалери родени 2005) од утре 5 ти јуни ќе земат учество на реномираниот турнир „КУП ПРИЈАТЕЛСТВА“ кој ќе се...