дома тагови Гоце Делчев

таг: Гоце Делчев

Општина Струмица објави тендер за санација и замена на гранитни плочи на плоштадот Гоце Делчев

Општина Струмица распиша јавна набавка за санација и замена на гранитните плочки на плоштадот ,,Гоце Делчев’’ во Струмица за што планира да потроши околу...

Премиерите Заев и Борисов утре кај Дојран ќе го откријат споменикот подигнат во чест на полковникот Каварналиев

Македонскиот и бугарскиот премиер Зоран Заев и Бојко Борисов заеднички ќе го откријат споменикот кој деновиве беше подигнат во чест бугарскиот полковник Константин Каварналиев...

Валандовските средношколци одгледуваат цвеќиња за разубавување на јавните површини во општината

Учениците од земјоделската струка при  СОУ „Гоце Делчев“ во Валандово по часовите за практична настаава одгледуваат цвеќиња кои ќе бидат засадени на јавните зелени...

Фото – Василевските ученици на Струмичкиот карневал со оперско балетска маска ,,Оревокршачка”

Учениците од ООУ ,,Гоце Делчев'' од Василево ја финишираат маската за годинашново издание од Струмичкиот карневал . Пред посетителите утревечер ќе се престават со...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...