дома тагови гости

таг: гости

Илјадници посетители на Get EXITed забавата во Струмица – догодина најавени две вечери (ФОТО)

Забавата Get EXITed ја наполни Струмица со илјадници посетители од повеќе градови од земјава, но и соседните држави. Започна околу 21 часот а траеше дораните утриснки...

Заради убавото време и пристапните цени, викендов Дојран вриеше од гости, излетници и туристи (фото)

Илјадници гости, излетници и туристи викендов престојуваа во Дојран. Се бараше место повеќе за паркинг а во угостителските капацитети столче повеќе за да се...

Заради топлото и сончево време, голем број викенд гости во Дојран од земјава и странство ( фото )

Топлото и сончево време, вчера и денеска го наполнија Дојран каде голем број гости од земјава и странство уживаа во овој туристички центар. Пешачката...

Плажата кај Николиќ станува се поатрактивна за гостите што доаѓаат во Дојран, спој на мир, зеленило, чистота

На околу километар и половина од населеното место Николиќ се наоѓа истоимената  плажа на Дојранското езеро која е природна а од минатата година беше...

Фото – Велигденско сончање во Дојран каде голем број гости уживаат покрај езерото

Велигденското и престојното првомајско празнување го наполни Дојран. Голем број гости од земјава и странство престојувааат во македонскиот медитеран каде денеска температурата достигна и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пронајдена марихуана кај лица од Колешино, Ново Село, Бориево, полицијата ги...

На 22.04.2024 во 19.30 часот во Ново Село полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Д.К.(42) и К.Ѓ.(29), двајцата од село Колешино, струмичко....