дома тагови Габревци

таг: Габревци

Во Горни Липовиќ и Дедино се асфалтираа пет улици, општина Конче најави и други проекти за патишта и улици(фото)

Деновиве, Општина Конче со сопствени средства асфалтираше  неколку улици во населените места Горни Липовиќ и Дедино, кои на средби со граѓаните лани беа истакнати...

Тинејџерка од Габревци радовишко почина, паднала од трактор управуван од нејзиниот дедо

Вчера во претпладневните часови на влезот во населеното место Габревци општина Конче-радовишко се случил немил настан во кој животот го загуби 16 годишна малолетничка...

Конче го реализира проектот ,,Пат до секоја нива’’ – се санираат полските патишта до сите површини

Општина Конче го реализира проектот ,,Пат до секоја нива’’ со цел да го олесни пристапот на жителите од ова општина до своите обработливи површини. ...

Општинарите од Конче одговорија на предизвикот на младите од Дедино – Го чистеа отпадот во селото Габревци

Општинската администрација на Конче се вклучи во пролетното чистење на населените места од општината. Вработените од локалната самоуправа заедно со вработени од Јавното комунално...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Апел за хуманост, на Елизабета од Гевгелија и се потребни средства...

Гевгеличани се организираа да и помогнат на својата сограѓанка Елизабета Гуцева на која и се потребни финансиски средства за лекување. Таа веќе шест години...