дома тагови возила. Зоран Заев

таг: возила. Зоран Заев

Возилата со странски таблички кои нема да се регистраат, ќе мора три месеци да бидаат надвор од земјата

Премиерот Зоран Заев во синоќешното интервју за ,,Економски магазин’’ на ТВ Алсат М кажа дека сите возила со странски таблички кои влегле во земјава...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Објавена програмата за „Струмичкиот карневал 2023“ кој ќе се одржи од...

Организациониот одбор на струмичкиот карневал, ја објави Програмaта за годинашново издание. Карневалските денови почнуваат на 22 февруари кога клучот на градот од страна на...