дома тагови возачи

таг: возачи

МВР во третиот ден од контролата казни 107 возачи во Струмица, најмногу за брзо возење дури 69

МВР со својата мобилна единица за безбедност во сообраќајот и денеска со полициски контроли во Струмица за откривање на прекршоци од областа на безбедноста...

По завчерашните 115 вчера полицијата казнила 112 возачи во Струмица, контроли се најавуваат и деновиве

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.01) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот на територијата на општина Струмица....

Полицијата во акциска контрола за 8 часа открила 133 прекршока во Југоистокот – најмногу во Гевгелија и Радовиш

Вчера полициски службеници од СВР Струмица спровеле акциска контрола за откривање прекршоци за неправилно престигнување и обиколување од страна на учесниците во сообраќајот во...

За 6 часа во Југоистокот фатени и казнети 24 возачи – управувале возила под дејство на алкохол

Полициски екипи на СВР Струмица на подрачјето што го покрива Југоистокот, извршиле акциска контрола за откривање на возачи под дејство на алкохол. Акцијата била...

Казни за 56 возачи кои возеле побргу од дозволеното – СВР Струмица спроведе акциска контрола

Полициските служебници при СВР Струмица вчера во периодот  од 14.00 до 20.00 часот на подрачјето кој што го покрива Секторот спровеле акциска контрола за откривање...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Струмица стапуваат на сила мерките за надминат праг на аерозагадување...

Во Струмица стапуваат на сила мерките за справување со загадувањето на амбиенталниот воздух бидејки два дена мерните станици покажуваат високи концентрации ПМ 10 честички...