дома тагови вода за пиење

таг: вода за пиење

Ќе се реконструира Филтер станицата Ташли Баир, Општина Василево обезбеди пари и најави решавање на проблемот со водата

Општина Василево обезбеди 2 милиони денари за реконструкција на Филтер станицата Ташли Баир од која со вода за пиење се снабдуваат домакинствата од Василево,...

Фатен радовишанец кој наводнувал ниви со вода за пиење, забележани енормни кражби на вода и во Ињево, Восилавци….

ЈП ,,Плаваја'' од Радовиш на својот ФБ профил објави и фотографии од извесен радовишанец кој ја наводнувал својата земјоделска површина со вода за пиење...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...