дома тагови ВМРО ДПМНЕ Струмица

таг: ВМРО ДПМНЕ Струмица

Кандидати за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ од Струмичко побараа благослов од Епископ Стобиски г. Јаков, соопшти партијата

На почетокот на кампањата за Претседателски избори, ВМРО-ДПМНЕ  како  чин на изразување на добрата намера и почитување на вредностите на нашиот народ со своја...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...