дома тагови вишни

таг: вишни

Министерот Димковски се заложи за партнерски однос и прифатлива откупна цена за вишните и за производителите и за откупувачите

Mинистерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски ja посети  Општина Василево и оствари средба со градоначалникот Марјан Јанев но и со производители и...

Вишните, црешите, сливите може да се извезуваат во Русија, производителите со надеж за повисоки откупни цени

Руската Федерација од утре целосно ја укинува забраната за увоз на македонско коскесто овошје, што значи дека македонските производители и трговци  ќе можат повторно да...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

80 одсто од пациентите кои собираат донации за лекувања во странство...

Осумдедесет отсто од пациентите кои собираат средства за лекувања во странство не се ни обратиле претходно до Фондот за здравствено осигурување (ФЗОМ), рече при...