дома тагови вина

таг: вина

Жени од винската индустрија одлучија – злато и сребро за вината на Далвина во Јапонија

Винаријата ,,Далвина’’ зеде учество на реномираниот ,,Сакура натпревар’’ во Токио Јапонија каде со квалитетот на своите  вина,  успеа да го привлече вниманието на стручните...

Вината на Далвина со својот квалитет освоија пет златни медали во Германија

Вината на „Далвина” освоија вкупно шест медали на пролетното издание на натпреварот ,,Mundus Vini’’  во Германија . Во конкуренција од 7.200 вина кои потекнуваат...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...