дома тагови Вера Божијанова Димитриевска

таг: Вера Божијанова Димитриевска

ОК Струмица Жени со победа во Скопје го завери првенството, официјално прволигаш и следната сезона

Одбојкарките на Струмица жени со победа го завршија годинашново првенство и обезбедија прволигашки статус и следната сезона.  Во Скопје славеа против тимот на Вардар...

Терзиски стана мајка а на спортскиот избор прогласена за најдобар тренер со млади на Струмица за 2021

Александра Терзиски тренерот на младинската и кадетската екипа на ЖФК Тиверија е избрана за најдобар тренер кој работи со млади на општина Струмица за...

Струмица Жени обезбеди пласман во Втората фаза и ќе игра во новата лига за титула

Одбојкарите на ,,Струмица Жени’’ славеа победа на гостувањето во Тетово кај ,,Бами Кор’’  и како третопласиран тим од Групата Б ги продолжува мечевите од...

Новиот одбојкарски прволигаш ,,Струмица жени” се спрема за Првата лига, успех им посакаа македонските репрезентативци

Струмица во идната првенствена одбојкарска сезона во Првата лига на Македонија во женска конкуренција, ќе има уште еден преставник. Станува збор за клубот ,,Струмица...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...