дома тагови вело патека

таг: вело патека

Гевгелиска фирма го доби тендерот за рехабилитација на пешачката и вело патека од Нов до Стар Дојран

Гевгелиската Фирма „Пелагонија Тириц“ го доби тендерот за ,,Рехабилитација и реконструкција на постоечката пешачка и велосипедска патека во општина Дојран“ што го распиша Центарот за развој на...

ВИДЕО – Со точаци до Габровските Водопади, ВК Актив и СОФ 2019 иницираа вело патека за струмичани за спој...

Членовите од Велосипедскиот клуб „Актив“ ја промовираа новата вело патека од Струмица до Габровските Водопади . Станува збор за рекреативана патека која нуди можност...

ВК Актив во рамките на СОФ 2019 со рекреативна велосипедска тура од Струмица до Габровските водопади за нова вело...

Во рамките на спортските настани од годинашново издание на ,,Струмица Опен Фест 2019’’, утре ќе се реализира велосипедска тура од Струмица до габровските водопади...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител на Габревци кој се сомничи дека направил кражби во...

На 22.07.2024 во 20.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода И.А.(31) од село Габревци, општина Конче. Тој се сомничи...