дома тагови Велотлон

таг: Велотлон

Гевгелија доби „off road“ патека а се одржа и првиот Велотлон – Анчев, Досков и Семенаков најбрзи ! (ФОТО)

Во Гевгелија се одржа првиот Велотлон откако АМД ,,Дичо Панов“ во соработка со Гевгелија Точак клуб и Општина Гевгелија преку проект во месноста Курија кај...

Гевгелија кај Долна Корија ќе има велосипедска OFF Road патека на која ќе има Велотлон (фото/видео)

До крајот на април Гевгелија ќе добие Велосипедска OFF Road патека на која во мај ќе се одржи првиот Гевгелиски Велотлон. Ова е предвидено...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...