дома тагови Васко Тодоров

таг: Васко Тодоров

Академија Пандев има „златни деца“, генерациите 2010 и 2011 станаа Шампиони на Македонија (фото/видео)

Струмичкиот прволигаш „Академија Пандев“ има златни деца. Генерациите 2010 и 2011 станаа Шампиони на Македонија во своите конкуренции. На завршниот турнир во Скопје каде...

Пандевци без пораз го освоија Драган Манце Купот во Белград , Петров избран за најдобар голман (фото/видео)

Пионерскиот состав на Академија Пандев генерација 2010 е победник во својата конкуренција на годинашново издание на Драган Манце Купот во Белград Србија каде учествуваа...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...