дома тагови Василија Тренова

таг: Василија Тренова

Вукашиновиќ, Велкова и Тренова со сребро на Државното шаховско во Струмица и обезбедија пласман на Светското во Италија (фото)

Тројца членови на ШК „Цареви Кули“ од Струмица се закитија со сребрени медали на Државното шаховско првенство за млади што се одржува во „Сириус“...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

80 одсто од пациентите кои собираат донации за лекувања во странство...

Осумдедесет отсто од пациентите кои собираат средства за лекувања во странство не се ни обратиле претходно до Фондот за здравствено осигурување (ФЗОМ), рече при...