дома тагови Брера Струмица

таг: Брера Струмица

Децата на Брера победници на регионалниот турнир во Струмица и најавија титули на завршниот во Скопје (ФОТО)

Две генерации на ФК “АП  Брера Струмица“ и тоа 2014, 2015 година, обезбедија пласман на завршниот турнир од Детската лига на ФФМ во Скопје...

Голманот на Брера Струмица, Марко Алчевски сериозно чука на вратите на македонската фудбалска А репрезентација

Голманот на Брера Струмица Марко Алчевски со вчерашните одлични интервенции во дуелот со Вардар од Скопје во рамките на 29 првенствено коло уште еднаш...

Брера Струмица доби нов тренер кој доаѓа од Србија и напролет вети подобар пласман на табелата ! (ФОТО)

Управата на ФК АП Брера Струмица за шеф на стручниот штаб го именуваше Бојан Круљ Србија откако пред недела време спогодбено се разделија со...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...