дома тагови Борка

таг: Борка

Општина Валандово за Денот на жената донираше средства на ,,Борка” за поддршка на жените кои се борат со рак

Општина Валандово донираше симболична сума од 30.000 денари за здружението за борба против рак ,,Борка – за секој нов ден” во знак на поддршка...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Општина Босилово и ,,Нула отпад“ договорија соработка – ќе се гради...

Општина Босилово и Друштвото за управување со отпад ,,Нула отпад“ договорија соработка во наредниот период при што најавуваат изградба на собирен центар за селекција...