дома тагови Борец

таг: Борец

Беласица по победата над Детонит со ново славје и се приближи во горниот дел на табелата (видео)

Фудбалерите на „Беласица“  забележаа минимална победа кај фенерџијата во Втората лига екипата на „Борец“  во Велес.  Стрелец на единствениот гол беше Љумовиќ кој во...

Струмички Астраион ја наполни мрежата на Борец во Велес, славеа убедлива победа !

Струмички Астраион кој оваа првенствена сезона се натпреварува во Прва лига група Б, викендов го одигра мечот со Борец во Велес каде убедливо славеше...

Пандевци во самиот финиш славеа победа против Борец во Велес (видео од головите)

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа и шестата победа во првенството откако во гости славеа против Борец со 2:1. Мартин Мирчевски и Николче Шарковски...

Струмица му се реваншираше на Борец за есенскиот кикс и за Велес го испрати со убедлив пораз

Во рамките на 11 тото првенствено коло од Втората лига Исток, кошаркарите на Струмица забележаа победа против Борец од Велес со 81:57 и му...

Видео – Дориев со соло продор и Танушев со ,,ножички’’ постигнаа голови за нова победа на А. Пандев и...

Академија Пандев изби на лидерската позиција во македонскиот прволигашки фудбалски шампионат откако во третото коло го совладаа новајлијата Борец од Велес. Со две победи...

Ивица Илиев најефикасен во првенството верува дека РК Радовиш ќе остане во Супер лигата

Ракометарот на Радовиш Ивица Илиев е најефикасниот играч во суперлигашкото ракометно натпреварување во земјава. На едно коло до крајот на првиот дел од првенството,...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...