дома тагови болница

таг: болница

Заради немање кадар, новиот крак на Струмичката болница сеуште не е ставен во функција за ковид пациенти

Нема конкретна информација кога ќе биде ставен во функција првиот кат од новото болничко крило на Струмичката болница за третман и лекување на ковид...

Спрат од новиот болнички крак во Струмица со 100 легла ќе стане ковид центар, најави Филипче

Првиот спрат од новото болничко крило на струмичката болница ќе стане ковид центар за третман и лекување на пациентите со ковид-19 во регионот. Вака...

Три сестри од струмичката болница позитивни, директорот Гогов бара персонал за ковид центарот кој се проширува !

Три нови медицински сестри се позитивни на коронавирусот во струмичката болница заради што ова установа од министерството за здравство бара да регрутира дополнителен персонал...

Струмичката болница доби австриска донација од „Хикуде“ преку радовишки Зигошпед а гевгелиската од Новоматик

Струмичката и гевгелиската болница овие денови добија донации со кои значително ќе се подобри опременоста на овие две здравствени установи. Болницата во Струмица доби...

Двајца струмичани добија кривична пријава за насилство во угостителски објект, еден од нив заработи и притвор од 30 дена

Струмичката полиција  до Јавното обвинителство во Струмица поднесе кривична пријава против Л.К (34) и Д.Р (20) и двајцата од Струмица поради постоење сомнение дека...

Струмичката болница доби донација во опрема и медицински матријал од австриско хуманитарно здружение

Струмичката болница доби донација во опрема и медицински потрошен матријал од австриското хуманитарно здружение ,,Хикуде’’. Опремата пред во болнички инвентар, ортопедски помагала  и потрошен...

Се истражува кој е одговорен за смртта на новороденчето во струмичко Баница фрлено во јама

Јавното обвинителството од Струмица истражува како се случила смртта кај новороденчето во струмичко Баница, откако неговата мајка 19 годишна девојка во неделата била примена...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Богданци ќе бидат поставени над 700 сообраќајни знаци, табли и...

До крајот на годинава во Богданци треба да бидат поставени околу 700 сообраќајни  знаци, патоказни и дополнителни табли со различни димензии, гумени лежечки полицајци,...