дома тагови богојалвение

таг: богојалвение

Во Валандово свештените лица дури трипати го фрлаа светиот крст, по третото фрлање најсреќен Коста Ѓорѓиев

Во Валандово свештените лица дури трипати го фрлаа крстот во водите на базентот над градот, каде се собраа повеќе илјади валандовчани да присуствуваат на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Гевгеличанец вечерва си ги убил братот и снаата пред влезот на...

Шеесет и деветгодишниот В.Г. од Гевгелија се сомничи дека вечерва ги убил брата си Л.Г. (71) и снаата Т.Г. (62). Веста за МИА ја потврдија...