дома тагови Блокотехна

таг: Блокотехна

Блокотехна го надигра Работнички и полека го осигурува учеството да игра за кошаркарската титула

Гевгелиска Блокотехна како гостин во својата сала го надиграа Работнички од Скопје и му се реваншираа за поразот од финалето до Купот. Во рамките...

Блокотехна преку Гостивар ќе атакува на КУП титулата – Кожув немоќен пред МЗТ

Познати се полуфиналните двојки од кошаркарскиот КУП на Македонија што се одржува во Гевгелија. Тимот што ја освои балканската БИБЛ лига, гевгелискиот тим Блокотехна...

Во Гевгелија КУП завршница во кошарка, гевгеличани сакаат титула, финале Кожув – Блокотехна

Викендов Гевгелија треба да ги даде КУП победниците во македонската кошарка. Во спортската сала 26 април ќе се дознаат освојувачите на титулите во машка...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Aвионско засејувања на облаците против град, оваа година нема да продолжи...

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопантсво заедно со Управата за хидрометеоролошки работи ги известува земјоделците и пошироката јавност во Република Северна Македонија, дека после...