дома тагови Блокотехна

таг: Блокотехна

Блокотехна го надигра Работнички и полека го осигурува учеството да игра за кошаркарската титула

Гевгелиска Блокотехна како гостин во својата сала го надиграа Работнички од Скопје и му се реваншираа за поразот од финалето до Купот. Во рамките...

Блокотехна преку Гостивар ќе атакува на КУП титулата – Кожув немоќен пред МЗТ

Познати се полуфиналните двојки од кошаркарскиот КУП на Македонија што се одржува во Гевгелија. Тимот што ја освои балканската БИБЛ лига, гевгелискиот тим Блокотехна...

Во Гевгелија КУП завршница во кошарка, гевгеличани сакаат титула, финале Кожув – Блокотехна

Викендов Гевгелија треба да ги даде КУП победниците во македонската кошарка. Во спортската сала 26 април ќе се дознаат освојувачите на титулите во машка...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...