дома тагови Благица Калева

таг: Благица Калева

Во недела „Дојран Гурман Фест“ со многу кулинарски специјалитети и забава со Благица Калева

Општина Дојран во недела ќе ја организира манифестацијата „Дојран Гурман Фест“ со која и официјално ќе се крене завесата на новата туристичка сезона во...

Преку внуката Софија го живеам мојот нов живот – Благица Калева во интервју за Женски Магазин

Благица Калева е едно од најдобите фолк грла кај земјава, жена која покрај се‘ што преживеа, не се предаде ниту секунда и продолжи да...

Канал ВИС за дочекот на Нова година подготви специјална новогодишна програма за сите вкусови (видео)

Регионалната ТВ Канал Вис од Струмица во интерес на гледачите од Југоистокот подготви специјална петчасовна ,,Новогодишна програма'' која ја продуцираше во соработка со студиото...

Ленче и Горан со Јупитер повторно ги распееа струмичани, овации и за младиот Иван (фото)

Ленче и Горан со бендот Јупитер не залудно се најбараниот музички бенд во земјава и пошироко. На празничниот концерт за патронот на Струмиа СВ....

Перо Христов со концерт пред своите струмичани, одбележува јубилеј 50 години музичка дејност

Перо Христов човекот кој зад себе има голем број музички хитови кои ги пеат сите, со концерт во Домот на Културата, пред своите струмичани...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...