дома тагови Бискуп Киро Стојанов

таг: Бискуп Киро Стојанов

Младите од Радово и годинава со Крстен пат – патот на Исус Христос од судницата на Пилат до гробот...

Голем број граѓани учествуваа во Крстниот пат што секоја година го организираат младите од струмичко Радово во соработка со селската црква ,,Свети пророк Илија“....

Велигденска честитка на Бискупот скопски и епарх струмичко- скопски Н.В.П. монс. Киро Стојанов

Соочени со најразлични општествени предизвици, како што е вештачката интелигенција, на што општeството допрва треба да даде одговор за да се зачува човечкото достоинство,...

Почна да се изработува фрескоживописот во црквата ,,Раѓање на Св. Иван Крстител’’ во Струмица (фото)

Со Божја милост и благослов на епископот на Католичката Црква во Македонија д-р Киро Стојанов, деновиве почнаа работите за изработка на фрескоживописот на Парохиската...

Да не губиме надеж, Бог е наш придружник и ни дава сила во животот – Велигденска честитка на бискупот...

Верниците на Римокатоличката црква денеска го одбележуваат најголемиот христијански празник Воскресение Христово –Велигден. По повод празникот, бискупот скопски и струмичко-скопски епарх, Киро Стојанов упати...

Почна со работа Радио Марија кое ќе емитува програма од Струмица, Бискупот Стојанов сака Божјото слово да стаса...

Со благослов на Д-р Киро Стојанов бискуп на скопската бискупија и Апостолски Егзарх на Католичката црква во земјава од денеска и официјално започна со...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...