дома тагови Бел камен

таг: Бел камен

Александар Ицов од Радовиш со изненадување на хармоника за празниците а најавува нов проект со гајда, зурла ….(ВИДЕО)

Мулти инструменталистот Александар Ицов од Радовиш денововие го промовирше новото оро насловено како “Хармнонична игра“ за која музиката и аранжманот ги напиша токму овој...

Асфалтиран патот до месноста Добра на Плачковица каде општина Радовиш планира простор за кампови

Деновиве заврши  асфалтирањето на патниот правец од хотелот ,,Бел Камен’’ до месноста ,,Добра’’ на планината Плачковица над Радовиш, со што се отвора простор и...

Повторно се собираше ѓубрето фрлено од несовесни граѓани на Плачковица кај Радовиш, собрани над 20 кубни метри отпад

Деновиве од планината Плачковица беа собрани повеќе од 20 метри кубни отпад оставен и фрлен од несовесни граѓани посебно по првомајскиот празник. Станува збор...

Радовишка Плаваја го собра отпадот од повеќе локации на Плачковица, постави контејнери и апелираа да не се фрла ѓубре...

ЈП Плаваја од Радовиш реализираше еколошка акција за собирање на отпадот од планината Плачковица. Првично акцијата беше предвидена за собирање на комуналниот отпад од...

Лишени од слобода двајца радовишани кои ,,пустошеле шума” на Плачковица

Радовишката полицијата  од слобода лиши двајца радовишани кои ги фати на дело како вршеле  нелегална сеча на огревно дрво на планината Плачковица и ги...

Патот кон планината Плачковица се гуши во отпад , радовишани слободно си фрлаат ѓубре

Грозна е сликата над Радовиш по патот што води до излетничко рекреативното и викенд населбата Бел Камен на планината Плачковица. Лево и десно од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...