дома тагови Арон Николов

таг: Арон Николов

Џудистката Гоцевска и боксерот Василев најдобри спортисти на Радовиш за 2021, борачите од Бучим најдобри кај младите(фото)

Благица Гоцевска од Џудо клуб „Сенсеи“ и Мирко Василев од Муаи Таи клуб „КОМБАТ“ се избрани за спортисти на општина Радовиш за минатата година. ...

Борачите на Бучим од Радовиш кои на Медитеранските игри во Грција освоија 6 медали, ги прими градоначалникот Ристов

Членовите на БК Бучим од Радовиш кои учествува на Медитеранските игри во Грција а каде освоија шест медали и достоинствено го преставија македонското борење,...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Јапонија и понатаму ќе го помага македонското здравство, кажа амбасадорот Севада...

Aмбасадорот на Јапонија во земјава Хиронори Савада беше во посета на општина Гевглеија каде пред една година донираа нов рентген апарарат вреден 60 698...