дома тагови Априлијада

таг: Априлијада

ФОТО: Шаренило од бои и одлични креации од најмладите радовишани на традиционалната Априлијада

Најмладите радовишани направија вистинско освежување по улиците на градот и плоштадот Св. Спасо Радовишки откако ги презентираа своите маски во рамките на традиционалната ,,Априлијада''...

Фото – Дечињата и учениците од Богданци со креативни маски – најдобра маската на Vа одделение од ООУ „Петар...

Дечиња од детската градинка во Богданци но и ученици од основните училишта од Богданци и Стојаково заедно со средното училиште од ова општина, учествуваа...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...